Fiber Lazer Sac Kesim

İmalathanemiz, envanterine 2022’nin başında eklediği fiber lazer sac kesim tezgahı ile faaliyetlerine devam ediyor. Yeni fiber lazer kesim tezgahımız sayesinde artık giyotin ve plazma kesimin sağladığı avantajların yanı sıra, lazer kesimin avantajlarını da sunabiliyoruz. Hassasiyetin en üst seviyede önemli olduğu ve detay gerektiren kesimler için, 2022 model lazer kesim tezgahımız ile hizmet veriyoruz.

En hızlı lazer kesim hizmeti

Firmamız, diğer tüm hizmetlerinde de olduğu gibi CNC fiber lazer kesim işlerinde de hızı önceliklendirmektedir. En acil ihtiyaçlarında dahi müşterilerimizin taleplerini en kısa sürede yerine getiriyoruz. Mümkün olan en kısa sürede lazer kesim işlemleri gerçekleştirilen ürünler, müşterilerimize haber verilerek atölyemizden alınmaya hazır hale getiriliyor.

Yücel Kant Gemi olarak CNC fiber lazer kesim tarafında aşağıdaki hizmetleri veriyoruz:

  • Getirilen numunelerin ölçülerinin alınması
  • Solidworks’te çiziminin yapılması
  • CNC lazer kesim işleminin yapılması
  • Tamamlanan kesimlerin müşteri tarafından alınması için hazır hale getirilmesi

Aşağıda 3 kw makinemizle CNC lazer kesimini yaptığımız malzemeleri ve bunların maksimum kalınlıklarını görebilirsiniz.

Yücel Kant Gemi fiber lazer kesim tablosu

Siyah sac 20 mm
Paslanmaz sac 10 mm
Alüminyum sac 6 mm
Pirinç sac 5 mm
Maksimum plaka boyutu 1500 x 3000 mm

Tüm lazer kesim sorularınız için bizimle aşağıdaki e-posta adresi veya telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz:

siparis ( @ ) yucelkantgemi.com | 0532 053 3461

Sıkça sorulan sorular

Lazer kesim makinesi ne işe yarar?

Lazer kesim makinesi yoğunlaştırılmış lazer ışığı kullanarak çeşitli materyalleri kesmeye yarar. Hassasiyeti çok yüksek bir teknik kullanıldığı için, malzemelerin üzerine kesmeden çizim ve kazıma işlemi yapmak için de kullanılabilir.

Lazer kesim neleri keser?

Lazer kesim makinesi hemen hemen her türlü metali kesebilir. Demir, alüminyum, paslanmaz çelik gibi malzemelerin yanı sıra, makinenin türüne bağlı olarak ahşap veya pleksi kesimi de yapılabilir.

Lazer kesim en fazla kaç mm keser?

Lazer kesimde kesilebilecek metalin kalınlığı, makinenin gücüyle ve kullanılan malzeme ile orantılıdır. Günümüzün en güçlü lazer kesim makineleri 30 kw gücündedir. 30 kw’lik makinenin kesebileceği maksimum demir kalınlığı ise 60 mm’dir.

Lazer kesim nerelerde kullanılır?

Lazer kesim, kesim hassasiyetinin önemli olduğu hemen hemen her alanda kullanılır. Makine imalatlarında, gemi – yat sanayisinde, yedek parça üretiminde, elektrik ve aydınlatma endüstrisinde hassas malzemelerin kesimleri için lazer kesim tercih edilir.

Fiber lazer nasıl çalışır?

Fiber lazer makinelerinde “kaynak” adı verilen makine içinde lazer ışınlarını oluşturan diyotlar yer alır. Bu diyotlardan çıkan ışınlar, yüksek kaliteli fiber optik kablo aracılığıyla tezgaha, CNC işlevi kazandıran hareketli başlıkların ucuna taşınır. Buradan malzemeye gönderilen yüksek güçlü lazer ışınlarıyla kesim gerçekleştirilir.